O nas

DW Arkona istnieje od września 2005r. Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej, zajmującą się okresem epoki wikińskiej. Co to znaczy? Że naszym celem jest odtwarzanie kultury materialnej i próba zbliżenia się do tego jak ludzie żyli ponad tysiąc lat temu zgodnie z aktualnym stanem badań nad przeszłością. Dlatego też prócz materialnego aspektu dawnego życia ważnym dla nas jest poznawanie zwyczajów, religii i wszystkiego, co miało wpływ na mentalność i życie codzienne.

Staramy się by wszelkie przedmioty, których używamy były zrobione na podstawie znalezisk archeologicznych bądź opracowań typologicznych, zgodnie z technologią produkcji z odtwarzanego okresu. Pozwala nam to niejako ocierać się o archeologię eksperymentalną i na weryfikowanie w praktyce teorii naukowych dotyczących np. wykorzystania konkretnego przedmiotu.

Ważnym elementem w naszej działalności jest również odtworzenie sposobów walki z wczesnego średniowiecza. Regularnie trenujemy walkę bronią białą by w trakcie sezonu czy też pokazów móc zaprezentować inscenizacje walk lub poglądowo przedstawić możliwy wygląd bardziej śmiercionośnych technik.

Od samego początku staramy się stale doskonalić, by reprezentować jak najlepszy poziom rekonstrukcji historycznej. Za kwestie merytoryczne w grupie odpowiadają archeolodzy i historycy dbający o wierność ze stanem badań nad przeszłością.

Leave a Comment